Перевірка нехарчової продукції: які документи підготувати?

Термін інспекцій обмежений у часі

Перевірка нехарчової продукції: які документи підготувати?Держпраці надала пояснення щодо порядку проведення перевірок характеристик продукції відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Як проходить перевірка за скаргою фізичної особи

Так, органи ринкового нагляду можуть проводити як позапланові, так і планові перевірки продукції. Підставою для заходів контролю можуть бути накази органів ринкового нагляду та відповідні направлення.

Позапланові перевірки характеристик продукції можуть проводитися і у розповсюджувачів, і у виробників, а планові стосуються саме розповсюджувачів. Зокрема, інспектори можуть відвідувати склади, торговельні зали, ярмарки, виставки, місця введення в експлуатацію або ж місця митного зберігання тощо.

При цьому перевірятимуть такі документи: 

  • декларація про відповідність;
  • супровідна документація, що додається до відповідної продукції (враховуючи інструкцію з користування);
  • загальний опис продукції;
  • повний склад технічної документації, передбачений технічним регламентом;
  • документи щодо системи якості чи системи управління якістю;
  • висновки експертиз та протоколи випробувань зразків, відібраних у межах здійснення ринкового нагляду і контролю продукції;
  • документи для відстежування походження та обігу продукції (товарно-супровідна документація);
  • документи щодо стану виконання суб’єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (зокрема, у межах моніторингу дій суб’єктів господарювання, що вживаються для відкликання або вилучення продукції з обігу);
  • інша інформація, надана згідно з положеннями законодавства.

Окрім документів, за потреби можуть перевірити й зразки продукції.

Важливо, що термін проведення перевірки характеристик продукції обмежений: 

  • у розповсюджувача — не більш ніж 4 робочі дні;
  • у виробника — не більш ніж 5 робочих днів.

Нагадаємо, Кабмін у березні дозволив проведення заходів державного ринкового нагляду щодо машин та устаткування в частині їх відповідності вимогам Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21282

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14318

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді