Біологічна безпека: як уряд інформуватиме про загрози?

Кабмін закріпив правила комунікації на випадок надзвичайних ситуацій, пов'язаних з інфекціями

Біологічна безпека: як уряд інформуватиме про загрози?Уряд постановою від 08.03.2024 № 266 затвердив Порядок інформування населення щодо біобезпеки та біологічного захисту (далі — Порядок).

Як зміняться медогляди в 2024 році

Документ урегульовує інформаційну роботу органів державної й місцевої влади з питань:

  • біологічної безпеки;
  • профілактики й контролю інфекційних захворювань;
  • надання верифікованої інформації та рекомендацій населенню щодо біологічного захисту.

Мета — знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій (далі — НС), пов’язаних із впливом збудників інфекційних хвороб, і підвищити обізнаність українців щодо особистої безпеки.

Порядок визначає, що держава:

  • інформуватиме населення, якщо в інших країнах виникне НС або подія, пов’язана, наприклад, із поширенням збудників інфекційних хвороб, і існуватиме ризик розповсюдження таких збудників у інших країнах;
  • надасть порядок дій у разі виникнення НС в Україні, а також способи профілактики можливих ускладнень.

Інформація про запобігання виникненню біологічних загроз і біологічного захисту поширюватиметься:

  • на офіційних вебсайтах центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
  • у медіа;
  • у соціальних мережах;
  • у закладах охорони здоров’я (ЗОЗ). 

Кожен орган влади, установа й організація має власну роль у такому інформуванні:

  • МОЗ забезпечуватиме взаємодію щодо надзвичайної ситуації або ризиків її виникнення, а також міжрегіональну та міжсекторальну взаємодію.
  • Держпродспоживслужба інформуватиме МОЗ про виявлення, наявність, поширення, локалізацію та за потреби — ліквідацію загроз надзвичайної ситуації.
  • Центр громадського здоров’я розроблятиме інформаційні матеріали щодо дій у разі загрози надзвичайної ситуації.
  • Центри контролю та профілактики хвороб, ЗОЗ спільно з органами місцевого самоврядування працюватимуть з населенням та інформуватимуть його за допомогою офіційних каналів комунікації.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2150

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13770

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
69843

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91763

Зразок наказу про простій через спеку

Дотримати вимог законодавства з безпеки праці під час спеки допоможе наказ про простій через спеку. Скачайте зразок такого наказу, розроблений експертом.
1122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді