Про заплановані зміни у законодавстві з охорони праці — в ексклюзивному коментарі директора департаменту з питань безпеки праці Держпраці

«Безпека та здоров’я працівника» замість «охорони праці»: які зміни готує Верховна Рада
У парламенті на розгляді перебуває проєкт Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147). Він передбачає впровадження нормативів ЄС в українське законодавство.
Що саме зміниться в підходах до охорони праці, розповів директор департаменту з питань безпеки праці Держпраці Олександр Ігнатов.
Законодавчі нововведення передбачають формування системи запобігання професійним ризикам на нових засадах, перевагу принципів проактивності над нинішніми реактивними стратегіями. Замість інженерів з охорони праці впровадять інститут уповноважених з безпеки та здоров’я працівників (БЗР).
Визначення, напрями роботи, функціональні обов’язки, вимоги до кваліфікації
Серед запропонованих оноволень також — можливість покладати на роботодавця матеріальну відповідальність, (відшкодування витрат Пенсійного фонду), якщо життю і здоров’ю працівника було завдано шкоди через неефективні заходи безпеки.
Зауважимо: остаточний перелік компетенцій та вимог до уповноважених з безпеки та здоров’я працівників затвердить Кабінет Міністрів.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті