Чи залишиться посада «інженер з охорони праці»? Аналізуємо проєкт нового закону

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Про заплановані зміни у законодавстві з охорони праці — в ексклюзивному коментарі директора департаменту з питань безпеки праці Держпраці

Інженери з охорони праці залишаться у минулому: новий законопроєкт

«Безпека та здоров’я працівника» замість «охорони праці»: які зміни готує Верховна Рада

У парламенті на розгляді перебуває проєкт Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147). Він передбачає впровадження нормативів ЄС в українське законодавство.

Що саме зміниться в підходах до охорони праці, розповів директор департаменту з питань безпеки праці Держпраці Олександр Ігнатов.

Законодавчі нововведення передбачають формування системи запобігання професійним ризикам на нових засадах, перевагу принципів проактивності над нинішніми реактивними стратегіями. Замість інженерів з охорони праці впровадять інститут уповноважених з безпеки та здоров’я працівників (БЗР).

Серед запропонованих оноволень також — можливість покладати на роботодавця матеріальну відповідальність, (відшкодування витрат Пенсійного фонду), якщо життю і здоров’ю працівника було завдано шкоди через неефективні заходи безпеки.

Зауважимо: остаточний перелік компетенцій та вимог до уповноважених з безпеки та здоров’я працівників затвердить Кабінет Міністрів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
955

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64658

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді