Про заплановані зміни у законодавстві з охорони праці — в ексклюзивному коментарі директора департаменту з питань безпеки праці Держпраці

«Безпека та здоров’я працівника» замість «охорони праці»: які зміни готує Верховна Рада
У парламенті на розгляді перебуває проєкт Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» (законопроєкт № 10147). Він передбачає впровадження нормативів ЄС в українське законодавство.
Що саме зміниться в підходах до охорони праці, розповів директор департаменту з питань безпеки праці Держпраці Олександр Ігнатов.
Законодавчі нововведення передбачають формування системи запобігання професійним ризикам на нових засадах, перевагу принципів проактивності над нинішніми реактивними стратегіями. Замість інженерів з охорони праці впровадять інститут уповноважених з безпеки та здоров’я працівників (БЗР).
Визначення, напрями роботи, функціональні обов’язки, вимоги до кваліфікації
Серед запропонованих оноволень також — можливість покладати на роботодавця матеріальну відповідальність, (відшкодування витрат Пенсійного фонду), якщо життю і здоров’ю працівника було завдано шкоди через неефективні заходи безпеки.
Зауважимо: остаточний перелік компетенцій та вимог до уповноважених з безпеки та здоров’я працівників затвердить Кабінет Міністрів.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.