Психіатричні огляди працівників: що змінилося

Встановлено різну періодичність проходження для різних галузей

Психіатричні огляди працівників: що змінилосяМіністерство охорони здоров'я переглянуло систему проходження працівниками психіатричних оглядів. 

Як зміняться медогляди в 2024 році

Вони так само проводяться перед прийняттям на роботу з особливими вимогами до стану психічного здоров’я або ж на вимогу роботодавця, якщо між періодичними оглядами виник розлад (за згодою працівника) — це попередній та позачерговий медичний огляд у психіатра відповідно. 

Проте зміни насамперед стосуються термінів періодичних медичних оглядів. Для різних сфер діяльності встановлено різні строки: 

 • раз на рік:
  • працівники харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами в процесі їх виробництва, зберігання і реалізації; 
  • працівники фармацевтичних підприємств, аптечних закладів (зокрема, особи, якi, за своїми службовими обов’язками, отримують доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорів);
 • раз на два роки:
  • працівники, зайняті на підприємствах атомної енергетики та атомної промисловості; 
  • члени екіпажу морських суден та суден внутрішнього плавання;
 • раз на три роки:
  • працівники, які для виконання своїх професійних завдань і обов’язків або діяльності повинні мати дозвіл на право придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, зокрема мисливської, газової та травматичної, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів;
 • раз на п'ять років:
  • медичні працівники закладів охорони здоров’я; 
  • працівники закладів освіти та ІРЦ; 
  • водіїї транспортних засобів, що перевозять пасажирів та вантажі.

Зміни вже набули чинності.

У МОЗі окремо наголосили, що строк дії «Довідки про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №__» (форма № 100-2/о) становить один рік (з моменту огляду). Працівник при цьому має право отримати дублікат.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
143375

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
39933

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
46115

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
5013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді