Шановні читачі журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»!
Шановні читачі журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»!
Ще один рік відходить у минуле, у цей час ми традиційно підсумовуємо зроблене, оцінюємо пройдене. Прощаючись з роком, що минає, попри всі нелегкі випробування, які він нам приніс, згадаймо 2013-й добрим словом! Адже було в ньому чимало гідного і гарного.
Наближаються світлі новорічні та різдвяні свята. І хоч якими б заклопотаними ми не були, ця благодатна пора пробуджує у наших серцях відчуття, наче має статися щось казкове та чарівне.
Тож, у радісну пору нехай суперечки, прикрощі та жалі йдуть у минуле, а найкращі спогади зігрівають душу ласкавим теплом. Хай збудуться гарні задуми і сподівання, а розуміння, підтримка рідних і пошанування колег та друзів додадуть для цього нових сил та натхнення. Хай уся родина збирається у теплому дружньому колі, а в домівках панує злагода, любов і очікування великого чуда.
Щасливого Нового року і веселого Різдва!
З повагою
Директор виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України Валерій Акопян
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.