Реєстр пестицидів: що це і як працюватиме?

Уряд схвалив пордок ведення державного реєстру

Реєстр пестицидів: що це і як працюватиме? Пестициди й агрохімікати: як використовувати та яких вимог безпеки дотримувати

Із 26 січня 2024 року набув чинності Порядок ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затверджений постановою КМУ від 21.07.2023 № 758 (далі — Реєстр). Він покликаний збирати та уніфікувати дані про зареєстровані в Україні пестициди та агрохімікати, а також забезпечить вільний доступ до цієї інформації.

Реєстр скасував застарілий формат Excel-таблиць, які оновлюються в ручному режимі. Україна перейшла до сучасного формату цифрових даних, які актуалізуються автоматично, на єдиному ресурсі, що дозволяє:

  • посилити контроль і запобігти потраплянню на територію України недозволених препаратів;
  • прискорити для імпортерів процедуру ввезення та реєстрації пестицидів і агрохімікатів.

Реєстр є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема» (далі — ЕкоСистема). Доступ до кабінету користувача ЕкоСистеми здійснюється після того, як користувач пройшов електронну ідентифікацію та автентифікацію і створив обліковий запис.

Держателем та адміністратором Реєстру, зокрема технічним адміністратором, є Міндовкілля. Відомості про пестициди та агрохімікати вносить до Реєстру посадова особа (публічний реєстратор) Міндовкілля у строк, передбачений статтею 7 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР.

Завдяки Реєстру у вільному доступі доступна вся інформація про реєстраційний номер пестициду/агрохімікату, дату реєстрації, серію, найменування та вміст діючої речовини, торгову назву препарату та позначення його препаративної форми, групу препарату, найменування заявника та його адресу, найменування виробника препаративної форми та діючої речовини, його місцезнаходження, сферу застосування (перелік сільськогосподарських культур), норми витрати, строк реєстрації, інформацію про скасування (зупинення, анулювання) державної реєстрації, тарну етикетку.

Користування Реєстром є безплатним. Користувачі мають змогу з будь-якого гаджета в режимі 24/7 перевірити дані про діючу речовину препарату, її безпечність, способи використання та обмеження тощо.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2954

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
34191

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
42500

Зразок Положення про енергетичну службу підприємства

Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
9733

Наказ про призначення відповідальних за безпечну експлуатацію генератора

Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
23325

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді