Реєстр пестицидів: що це і як працюватиме?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Уряд схвалив пордок ведення державного реєстру

Реєстр пестицидів: що це і як працюватиме? Пестициди й агрохімікати: як використовувати та яких вимог безпеки дотримувати

Із 26 січня 2024 року набув чинності Порядок ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затверджений постановою КМУ від 21.07.2023 № 758 (далі — Реєстр). Він покликаний збирати та уніфікувати дані про зареєстровані в Україні пестициди та агрохімікати, а також забезпечить вільний доступ до цієї інформації.

Реєстр скасував застарілий формат Excel-таблиць, які оновлюються в ручному режимі. Україна перейшла до сучасного формату цифрових даних, які актуалізуються автоматично, на єдиному ресурсі, що дозволяє:

  • посилити контроль і запобігти потраплянню на територію України недозволених препаратів;
  • прискорити для імпортерів процедуру ввезення та реєстрації пестицидів і агрохімікатів.

Реєстр є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема» (далі — ЕкоСистема). Доступ до кабінету користувача ЕкоСистеми здійснюється після того, як користувач пройшов електронну ідентифікацію та автентифікацію і створив обліковий запис.

Держателем та адміністратором Реєстру, зокрема технічним адміністратором, є Міндовкілля. Відомості про пестициди та агрохімікати вносить до Реєстру посадова особа (публічний реєстратор) Міндовкілля у строк, передбачений статтею 7 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР.

Завдяки Реєстру у вільному доступі доступна вся інформація про реєстраційний номер пестициду/агрохімікату, дату реєстрації, серію, найменування та вміст діючої речовини, торгову назву препарату та позначення його препаративної форми, групу препарату, найменування заявника та його адресу, найменування виробника препаративної форми та діючої речовини, його місцезнаходження, сферу застосування (перелік сільськогосподарських культур), норми витрати, строк реєстрації, інформацію про скасування (зупинення, анулювання) державної реєстрації, тарну етикетку.

Користування Реєстром є безплатним. Користувачі мають змогу з будь-якого гаджета в режимі 24/7 перевірити дані про діючу речовину препарату, її безпечність, способи використання та обмеження тощо.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді