Медогляди-2024: що потрібно встигнути зробити до 1 грудня цього року?

Держпраці закликала роботодавців поквапитись

image28

Які вимоги до медоглядів працівників за новим законом

Державна служба України з питань праці нагадала роботодавцям про необхідність своєчасно підготуватись до проведення медоглядів у 2024 році.

Так, до 1 грудня цього року року потрібно скласти і погодити Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік.

Потім роботодавці повинні скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам — на це відводиться один місяць.

Щоб визначити категорії працівників, які підлягають проходженню медичних оглядів, у відділ з питань гігієни праці потрібно надати результати лабораторно-інструментальних досліджень умов праці з визначенням шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників. 

Держпраці закликала вчасно подати заяви щодо визначення категорії працівників, які підлягають медичному огляду, до територіальних органів відомства. Крім того, одночасно з заявою слід надати такі документи: 

  • штатний розклад;
  • дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
143376

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
39933

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
46115

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
5013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді