14 травня 2014 року за ініціативи журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» відбувся онлайн-семінар на тему «Безпека праці офісних працівників».
14 травня 2014 року за ініціативи журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» відбувся онлайн-семінар на тему «Безпека праці офісних працівників».
Лектором виступив Микола Федоренко, постійний автор журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці», головний державний інспектор з охорони праці Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві.
Микола Федоренко розкрив питання щодо основних положень системи управління охороною праці підприємства, розповів про класифікацію засобів захисту від виробничих чинників, про шкідливі та небезпечні умови праці та представив основні нормативні документи безпечної експлуатації засобів виробництва.
Актуальність теми викликала жваву дискусію учасників у чаті. Вони активно ставили запитання лекторові, на які, наприкінці семінару, отримали відповіді.
В наступних випусках журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» будуть розміщені матеріали, пов’язані з темою проведеного онлайн-семінару.
Обов’язково реєструйтеся на нашому професійному порталі «Служба охорони праці», щоб брати участь у наступних тематичних вебінарах від напряму, першими дізнаватися про заплановані заходи, а також читати найгарячіші новини, спілкуватися з колегами на форумі й отримувати БЕЗОПЛАТНУ електронну газету.
Переглянути вебінар та завантажити його презентацію можна у розділі «Вебінари».
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.