Затверджено Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного, кисневого та плазмового різання металів

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 06.02.2014 № 117  затверджено Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного, кисневого та плазмового різання металів.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 06.02.2014 № 117 затверджено Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного, кисневого та плазмового різання металів.

Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність, пов’язану з газоелектричним, контактним, кисневим та плазмовим різанням металів та встановлюють вимоги охорони праці під час виконання робіт з різання металів. Вимоги цих Правил є обов’язковими для виконання роботодавцями та працівниками, які виконують роботи з різання металів.

Відповідно до Правил працівники, які виконують роботи з різання металів, повинні отримати допуск до виконання робіт зі зварювання об’єктів та обладнання відповідно до вимог Правил атестації зварників, затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 19.04.1996 № 61 (НПАОП 0.00-1.16-96).

Працівники, які виконують роботи з різання металів на висоті, повинні дотримуватись вимог Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07).

Серед вимог до дій роботодавця, зокрема:

  • організація проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників певних категорій згідно з вимогами Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 № 246;
  • організація проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до вимог Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну України від 01.08.1992 № 442;
  • розроблення та затвердження відповідного переліку робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібні спеціальне навчання і щорічна перевірка знань з питань охорони праці, з урахуванням специфіки виробництва відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01. 2005 № 15 (НПАОП 0.00-2.01-05).

До Правил увійшли такі розділи:

І. Загальні положення

ІІ. Загальні вимоги

ІІІ. Вимоги до робочих місць

ІV. Вимоги охорони праці під час технологічних процесів.

Відповідно не застосовується на території України Система стандартів безпеки праці. Різання теплове металів. Загальні вимоги безпеки, введена розпорядженням Міністерства суднобудівної промисловості СРСР від 11.10.1979 № 32/7-0272-575.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 16.05.2014 за № 507/25284, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
2693

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
116117

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8943

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді