Змінено Правила охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України

Внесено зміни до Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 30.11.1995 № 51 (НПАОП 02.0-1.08-95). Так, у тексті Правил слово «робітник» в усіх відмінках замінено словом «працівник» у відповідних відмінках.

Внесено зміни до Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 30.11.1995 № 51 (НПАОП 02.0-1.08-95).

Так, у тексті Правил слово «робітник» в усіх відмінках замінено словом «працівник» у відповідних відмінках.

З Правил виключено пункт 8.3, згідно з яким у випадках видання посадовими особами вказівок або розпоряджень, що примушують підлеглих їм працівників порушувати Правила та інструкції, самовільного відновлення робіт, зупинених органами Держгірпромнагляду, невжиття заходів щодо усунення порушень Правил та інструкцій, які допускаються робітниками або іншими підлеглими особами в їх присутності, посадові особи притягуються до відповідальності згідно із законодавством.

Також деякі пункти Правил викладено у новій редакції:

  • навантажувально-розвантажувальні роботи проводять відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76 «ССБТ. Работы погрузочно-разгрузочные Общие требования безопасности», ГОСТ 12.3.015-78 «ССБТ. Работы лесозаготовительные. Требования безопасности» та Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 18.06.2007 № 132 (п. 2.21);
  • місце звалювання дерев у радіусі 50 м має бути огороджено попереджувальними знаками відповідно до Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженого постановою КМУ від 25.11.2009 № 1262, Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, а у разі необхідності — шлагбаумами (п. 3.5).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 27.05.2014 за № 544/25321, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21314

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14360

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді