Змінено Правила охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України

Внесено зміни до Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 30.11.1995 № 51 (НПАОП 02.0-1.08-95). Так, у тексті Правил слово «робітник» в усіх відмінках замінено словом «працівник» у відповідних відмінках.

Внесено зміни до Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 30.11.1995 № 51 (НПАОП 02.0-1.08-95).

Так, у тексті Правил слово «робітник» в усіх відмінках замінено словом «працівник» у відповідних відмінках.

З Правил виключено пункт 8.3, згідно з яким у випадках видання посадовими особами вказівок або розпоряджень, що примушують підлеглих їм працівників порушувати Правила та інструкції, самовільного відновлення робіт, зупинених органами Держгірпромнагляду, невжиття заходів щодо усунення порушень Правил та інструкцій, які допускаються робітниками або іншими підлеглими особами в їх присутності, посадові особи притягуються до відповідальності згідно із законодавством.

Також деякі пункти Правил викладено у новій редакції:

  • навантажувально-розвантажувальні роботи проводять відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76 «ССБТ. Работы погрузочно-разгрузочные Общие требования безопасности», ГОСТ 12.3.015-78 «ССБТ. Работы лесозаготовительные. Требования безопасности» та Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 18.06.2007 № 132 (п. 2.21);
  • місце звалювання дерев у радіусі 50 м має бути огороджено попереджувальними знаками відповідно до Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженого постановою КМУ від 25.11.2009 № 1262, Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306, а у разі необхідності — шлагбаумами (п. 3.5).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 27.05.2014 за № 544/25321, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
8

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23673

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10536

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді