Оплата роботи медичних працівників в нічний час, неробочі та святкові дні

Міністерство охорони здоров'я України разом із Профспілкою працівників охорони здоров'я України надали роз’яснення щодо правомірності залучення медичних працівників первинної ланки до чергувань вдома, роботи у нічний час, неробочі та святкові дні та оплати праці.

У зв'язку із надходженням численних запитів від медичних працівників закладів охорони здоров'я щодо правомірності залучення медичних працівників первинної ланки до чергувань вдома, роботи у нічний час, неробочі та святкові дні та оплати праці під час виконання вимог спільного наказу Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1095/955/119 від 28.11.2012 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та прокуратури України при встановлені факту смерті людини» (далі — Спільний наказ) Міністерство охорони здоров'я України разом із Профспілкою працівників охорони здоров'я України роз'яснюють:

Виконання вимог Спільного наказу щодо виїзду лікарів на місце події у разі смерті людини за місцем її проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку для констатації факту смерті має покладатися на заклади охорони здоров'я, що функціонують у цілодобовому режимі.

Завдання та обов'язки лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД) передбачають надання медичної допомоги прикріпленому населенню. Крім того, ЦПМСД працюють за шестиденним робочим тижнем і не належать до закладів охорони здоров'я із цілодобовим режимом роботи, у зв'язку з чим залучення лікарів цих закладів охорони здоров'я до чергувань у нічний час та роботи у неробочі та святкові дні є порушенням правил внутрішнього трудового розпорядку та трудового законодавства.

У разі організації чергувань лікарів за графіком у нічний час, неробочі та святкові дні, а також їх виїздів на місце події відпрацьований час слід розділяти на такий, що виконується в межах місячної норми робочого часу, та роботу в надурочний час (понад місячну норму робочого часу).

Якщо лікарів викликають в межах місячної норми робочого часу як у денний, так і в нічний час, то додатковій оплаті підлягають тільки години роботи у нічний час. При залученні лікарів до роботи понад місячну норму їх робочого часу оплачується весь фактично відпрацьований понад встановлену норму час у подвійному розмірі годинної ставки працівника (ст. 106 КЗпП України). При цьому компенсацію надурочних робіт шляхом надання працівнику відгулу законодавство не допускає.

Виконання зазначеної роботи у неробочі та святкові дні в межах місячної норми робочого часу оплачується у розмірі годинної або денної ставки зверх окладу та у розмірі подвійної годинної або денної ставки за фактично відпрацьований час, якщо робота проводилась понад місячну норму робочого часу (ст. 107 КЗпП України). У цьому випадку за бажанням працівника йому може бути наданий інший день відпочинку.

На час відсутності лікаря на основній роботі у зв'язку з викликом на місце події у разі смерті людини виконання його обов'язків покладається на інших лікарів з оплатою за фактично відпрацьовані додатково години.

Разом з тим лист від 14.10.2010 № 10.03.68./39/829 та № 01-01 МОЗ України разом із Профспілкою охорони здоров’я України просять у роботі не використовувати.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика» 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
11

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23674

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10538

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді