Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 342 затверджено Інструкцію щодо запобігання, виявлення і ліквідації відмов свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 № 342 затверджено Інструкцію щодо запобігання, виявлення і ліквідації відмов свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.
Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана із запобіганням, виявленням і ліквідацією відмов свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах, та визначає вимоги щодо запобігання, виявлення і ліквідації відмов свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.
Вимоги цієї Інструкції обов’язкові для виконання посадовими особами і працівниками суб’єктів господарювання, які виконують підривні роботи на відкритих гірничих роботах. Вважається такою, що не застосовується на території України, «Технологическая инструкция по предупреждению, обнаружению и ликвидации отказавших скважинных зарядов ВВ на открытых горных работах», узгоджена Держгіртехнаглядом України 16.03.1992 (НПАОП 0.00-5.36-92).
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 28.05.2014 за № 563/25340, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.