Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати?

Для визначення використовуйте таблицю

image39

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

Питання бронювання військовозобов'язаних працівників регулює Порядок № 76 (Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).

Для того, щоб визначити критерії, за якими можна включити у список працівників, котрих пропонуєте забронювати, та кількість військовозобов’язаних працівників від загальної, скористайтеся таблицею.

 

Так, наприклад, незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності, до списків включають: 

  • держслужовців категорій «А» та «Б»;
  • керівників міністерств та їх заступників;
  • керівників держорганів;
  • керівників органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • керівників самостійних структурних підрозділів державних органів та органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • працівників патронатних служб.

Водночас державних службовців категорії «В» та інших працівників подають у кількості 50% військовозобов’язаних (на дату подання списків).

Що ж до інших категорій працівників, радимо звірятися з таблицею. 

Зауважимо, кількість заброньованих працівників може перевищити 50% військовозобов’язаних, проте таку потребу потрібно буде обґрунтувати.

Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати? Як організувати охорону праці під час воєнного стану

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114659

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8800

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді