Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати?

Для визначення використовуйте таблицю

image48

Які категорії громадян не підлягають мобілізації

Питання бронювання військовозобов'язаних працівників регулює Порядок № 76 (Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).

Для того, щоб визначити критерії, за якими можна включити у список працівників, котрих пропонуєте забронювати, та кількість військовозобов’язаних працівників від загальної, скористайтеся таблицею.

 

Так, наприклад, незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності, до списків включають: 

  • держслужовців категорій «А» та «Б»;
  • керівників міністерств та їх заступників;
  • керівників держорганів;
  • керівників органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • керівників самостійних структурних підрозділів державних органів та органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;
  • працівників патронатних служб.

Водночас державних службовців категорії «В» та інших працівників подають у кількості 50% військовозобов’язаних (на дату подання списків).

Що ж до інших категорій працівників, радимо звірятися з таблицею. 

Зауважимо, кількість заброньованих працівників може перевищити 50% військовозобов’язаних, проте таку потребу потрібно буде обґрунтувати.

Бронювання працівників: скільки осіб та кого саме можна забронювати? Як організувати охорону праці під час воєнного стану

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді