Близько 90 відсотків від загальної кількості роботодавців не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками

За 5 місяців 2014 року Державною інспекцією України з питань праці перевірено 11 тис. 732 суб’єкти господарювання.

За 5 місяців 2014 року Державною інспекцією України з питань праці перевірено 11 тис. 732 суб’єкти господарювання. Порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин та ведення кадрового діловодства виявлено у 1 тис. 136 роботодавців, в тому числі у 596 фізичних осіб – підприємців.

Найбільш поширеним порушенням у фізичних осіб – підприємців є не оформлення трудових відносин з найманими працівниками (близько 90% від загальної кількості роботодавців). Всього перевірками виявлено 1 тис. 16 працівників, які виконували роботи без укладання трудових договорів, в тому числі 751 працівника, які працювали у фізичних осіб – підприємців.

Серед інших порушень – порушення вимог ст. 24-1 КЗпП України щодо строків реєстрації трудового договору в центрі зайнятості при його укладанні з приватним підприємцем, внесення записів до трудових книжок працівників (ст. 48 КЗпП України), не ознайомлення працівника з наказом про прийняття на роботу та з умовами праці (ст. 29 КЗпП України).

Перевірками встановлено 295 випадків укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мають ознаки трудового договору. Найбільш поширена заміна трудових відносин цивільними у торгівлі та промисловості.

За результатами перевірок керівникам підприємств внесено 756 приписів про усунення порушень при оформленні трудових відносин з працівниками.

До місцевих судів направлено 648 протоколів для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю згідно із ч. 1 ст. 41 КУпАП.

29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 188-6 КУпАП за невиконання вимог державного інспектора праці щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю.      

Матеріали 173 перевірок передані до правоохоронних органів для надання юридичної оцінки.

За інформацією Державної інспекції України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді