Затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2014 № 426 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

 Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2014 № 426 затверджено Інструкцію з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

Ця Інструкція поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана з проведенням масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах та визначає вимоги до організації та проведення таких робіт.

Вимоги цієї Інструкції обов’язкові для виконання посадовими особами і працівниками суб’єктів господарювання, які задіяні у підготовці та проведенні масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.

В Інструкції терміни та поняття вживаються в значеннях, що визначені Законами України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», Правилами безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2013 № 355, зареєстрованими в Мін’юсті 05.07.2013 за № 1127/23659 (НПАОП 0.00-1.66-13).

Відповідно до загальних вимог Інструкції, зокрема, підготовка та проведення масових вибухів здійснюються згідно з такою проектно-технічною документацією:

  • типовий проект буропідривних робіт;
  • проект бурових робіт;
  • паспорт масового вибуху;
  • паспорт блока.

У додатках до Інструкції розміщено:

  • зразки наказів про організацію проведення масових вибухів;
  • зразки розпорядження про проведення масових вибухів, розпорядження про організацію проведення масових вибухів в кар’єрі, розпорядку проведення масових вибухів блоків у кар’єрі;
  • таблиця розрахунку свердловинних зарядів блока; 
  • графік здачі блоків і початку завезення вибухових матеріалів на блоки;
  • акт про готовність блока до заряджання.

Відповідно вважається такою, що не застосовується на території України, «Інструкція з організації та ведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах», погоджена Комітетом України з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду 16.03.1992 (НПАОП 0.00-5.35-92).

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 26.06.2014 за № 709/25486, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді