Повістка забронованому працівнику: що робити?

Розповідаємо, чи можливо анулювати повістку

image40

Нові правила бронювання військовозобов’язаних

У штабі командування Сухопутних військ Збройних Сил України пояснили, що робити у разі вручення повістки військовозобов’язаним, які мають бронь.

Так, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування (якщо бронювання необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (якщо бронювання необхідне для виконання встановлених мобілізаційних завдань);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (порядок визначення таких підприємств встановлюються Кабміном).

Повістка забронованому працівнику: що робити? Скачайте наказ про призов резервістів

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», такі особи не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві. 

Документи, які засвідчують, що військовозобов'язаний має бронь від призову по мобілізації, слід завжди мати при собі — якщо їх пред’явити, повістку не вручатимуть. Але, якщо її все ж таки вручили, потрібно прибути до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки і надати усі документи там, тоді повістку анулюють.

Джерело: АрміяInform

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
110

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22595

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21344

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234232

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді