Працівник ДАІ має право вимагати від водія вийти з транспортного засобу лише за певних підстав

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Так, відповідно до статті 16 Закону України «Про дорожній рух» водії транспортних засобів зобов’язані виконувати розпорядження працівників міліції, у тому числі Державтоінспекції, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, Правилами дорожнього руху та іншими нормативними актами.

На підставі цих положень Закону пунктом 27.4 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 р. № 111, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2009 р. за № 576/16592, визначено, що працівникам ДАІ для розмови з водієм не обов’язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

  • з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;
  • коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;
  • коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;
  • в інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

Слід зазначити, що відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про міліцію» законні вимоги працівників міліції є обов’язковими для виконання і громадянами і службовими особами. Крім того, невиконання законних вимог працівника міліції може розцінюватись як перешкоджання здійсненню повноважень міліції, для припинення яких працівникам міліції відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про міліцію» надано право вимагати від громадян і службових осіб припинення таких дій.

Отже, за наявності зазначених вище підстав працівник ДАІ має законодавчо закріплене право вимагати від водія вийти з транспортного засобу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38139

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15350

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді