Працівник ДАІ має право вимагати від водія вийти з транспортного засобу лише за певних підстав

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Так, відповідно до статті 16 Закону України «Про дорожній рух» водії транспортних засобів зобов’язані виконувати розпорядження працівників міліції, у тому числі Державтоінспекції, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, Правилами дорожнього руху та іншими нормативними актами.

На підставі цих положень Закону пунктом 27.4 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 р. № 111, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2009 р. за № 576/16592, визначено, що працівникам ДАІ для розмови з водієм не обов’язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

  • з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;
  • коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;
  • коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;
  • в інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

Слід зазначити, що відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про міліцію» законні вимоги працівників міліції є обов’язковими для виконання і громадянами і службовими особами. Крім того, невиконання законних вимог працівника міліції може розцінюватись як перешкоджання здійсненню повноважень міліції, для припинення яких працівникам міліції відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про міліцію» надано право вимагати від громадян і службових осіб припинення таких дій.

Отже, за наявності зазначених вище підстав працівник ДАІ має законодавчо закріплене право вимагати від водія вийти з транспортного засобу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді