Працівник ДАІ має право вимагати від водія вийти з транспортного засобу лише за певних підстав

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Так, відповідно до статті 16 Закону України «Про дорожній рух» водії транспортних засобів зобов’язані виконувати розпорядження працівників міліції, у тому числі Державтоінспекції, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, Правилами дорожнього руху та іншими нормативними актами.

На підставі цих положень Закону пунктом 27.4 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 р. № 111, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2009 р. за № 576/16592, визначено, що працівникам ДАІ для розмови з водієм не обов’язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

  • з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;
  • коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;
  • коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;
  • в інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

Слід зазначити, що відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про міліцію» законні вимоги працівників міліції є обов’язковими для виконання і громадянами і службовими особами. Крім того, невиконання законних вимог працівника міліції може розцінюватись як перешкоджання здійсненню повноважень міліції, для припинення яких працівникам міліції відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про міліцію» надано право вимагати від громадян і службових осіб припинення таких дій.

Отже, за наявності зазначених вище підстав працівник ДАІ має законодавчо закріплене право вимагати від водія вийти з транспортного засобу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
603

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96933

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді