Держгірпромнагляд роз’яснив деякі вимоги Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд

Держгірпромнагляд розглянув звернення стосовно роз’яснення вимог Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України і Держнаглядохоронпраці України від 27.11.97 № 32/288.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 03.06.2014 № 4341/0/4.2-9.1-9/6/14 зазначила, що згідно з частиною 5 статті 39  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» контроль за дотриманням порядку проведення обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Отже, питання організації нагляду за технічним станом будівель та споруд, їх паспортизації не відносяться до компетенції Держгірпромнагляду.

Нагадаємо, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 14.07.2014 № 193/507 з 01.01.2015 втрачає чинність наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Державного комітету України з нагляду за охороною праці «Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.97 № 409 «Про забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж» від 27.11.1997 № 32/288, яким затверджено:

  • Правила обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд;
  • Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд;
  • Положення про спеціалізовані організації з проведення обстежень та паспортизації існуючих будівель і споруд з метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації;
  • Положення про головну організацію з координації дій, підготовки нормативних документів і з питань обстежень та паспортизації будівель і споруд з метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації;
  • Структура реєстру аварійно небезпечних виробничих будівель та споруд.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14364

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
645

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді