Держгірпромнагляд України у листі від 18.08.2014 № 6293/0/8-03/6/14 надав роз’яснення щодо проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за договором підряду та за сумісництвом.
Держгірпромнагляд України у листі від 18.08.2014 № 6293/0/8-03/6/14 надав роз’яснення щодо проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за договором підряду та за сумісництвом.
Щодо проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за сумісництвом, у листі зазначено: працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Вимоги щодо проходження навчання з питань охорони праці регулюються положеннями статті 18 Закону.
Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони визначено у Типовому положенні про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Мін’юсті України 15.02.2005 року № 231/10511.
Відповідно до пункту 3.7 Типового положення особи, які суміщують професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як з їхніх основних професій, так і з професій за сумісництвом.
Проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за сумісництвом, визначається відповідним положенням, що діє на підприємстві.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець