Право на пенсію за віком на пільгових умовах можуть підтвердити свідки

Факт роботи в умовах, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, за відсутності документів і неможливості їх отримання у зв’язку з ліквідацією організації-роботодавця, можуть підтвердити свідки, які працювали разом з особою, щодо якої такий факт підтверджується, і мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони дають свідчення.

Факт роботи в умовах, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, за відсутності документів і неможливості їх отримання у зв’язку з ліквідацією організації-роботодавця, можуть підтвердити свідки, які працювали разом з особою, щодо якої такий факт підтверджується, і мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони дають свідчення.

Такої позиції дотримуються суди при вирішенні справ даної категорії. Свідченням тому є ухвала Вищого адміністративного суду України від 25.02.2014 № К/800/33327/13.

Позивач з 26.10.1977 по 27.10.2003 працював муляром у відкритому акціонерному товаристві (далі — ВАТ).

30.03.2012 позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України (далі — відповідач) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, але йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв’язку з відсутністю даних, які б свідчили про постійну роботу в бригадах мулярів у ВАТ.

Згідно із пунктом 18 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, підтвердження стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку (воєнні дії, стихійне лихо, аварія, катастрофа або інші надзвичайні ситуації), трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Позивачем було надано довідку ліквідатора ВАТ з якої вбачається, що він працював муляром в бригаді мулярів повний робочий день на будівництві нових об’єктів житла та соцкультпобуту з 24.10.1977 по 27.10.2003 та на інші роботи не залучався.

Цей факт підтвердили свідки, з якими позивач працював муляром.

Враховуючи, що записами в трудовій книжці позивача, довідкою ліквідатора ВАТ та показами свідків, які були допитані у судовому засіданні, підтверджується, що позивач у період з 26.10.1977 по 27.10.2003 працював муляром, Вищий адміністративний суд України ухвалив, що суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку, визнавши неправомірною відмову відповідача у призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 2 та зобов’язавши призначити пенсію та провести розрахунок невиплачених коштів пенсії з дня звернення за призначенням пенсії та виплатити їх.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23682

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32693

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді