Державна санітарно-епідеміологічна служба України затвердила постанову від 22 вересня 2014 року № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій»
Державна санітарно-епідеміологічна служба України затвердила постанову від 22 вересня 2014 року № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій».
З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ з питань проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
- розробити та органiзувати виконання регiональних, мiсцевих програм з питань захисту населення вiд захворювань на грип та ГРВІ в епiдемiчному сезонi 2014–2015 рокiв;
- вирiшити питання фiнансування, матерiально-технiчного забезпечення проведення лiкувально-профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв та робiт, направлених на лiквiдацiю можливих спалахiв цих захворювань та епiдемiї;
- здiйснювати оперативний аналiз епiдемiчної ситуацiї в регiонi, контроль за її станом та проводити своєчасне коригування профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв пiд час епiдемiчного сезону 2014–2015 рокiв;
- розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців;
- організувати роботу в зимовий період 2014 - 2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву і прийому їжі;
- проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.