Працівник не зобов’язаний виходити з лікарняного посеред робочої зміни

Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 в якій зазначено, якщо вихід на роботу з лікарняного припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу підлягає оплаті

Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 в якій зазначено, якщо  вихід на роботу з лікарняного припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу підлягає оплаті.

Після відновлення працездатності працівник зобов’язаний стати до роботи у час початку відповідної зміни або початку роботи підприємства. Приступати до роботи об 00.00 годині доби, на яку припадає відновлення працездатності, працівник не зобов’язаний. Тим паче, якщо це припадає на середину зміни.

Вихід на роботу в середині зміни не лише не передбачений законодавством, але й суперечить чинній нарядній системі. Тому що працівник перед початком зміни має отримати наряд на виконання робіт та інструктаж щодо техніки безпеки.

Також судді відзначили, що законодавство передбачає компенсацію втрати зарплати працівника у випадку тимчасової непрацездатності. А от поділу зміни на частини для оплати лікарняного не передбачено. Тому оплачуватись має повна зміна, навіть якщо її закінчення припадає на день, коли працівник має стати до роботи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
646

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді