Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 в якій зазначено, якщо вихід на роботу з лікарняного припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу підлягає оплаті
Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 в якій зазначено, якщо вихід на роботу з лікарняного припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу підлягає оплаті.
Після відновлення працездатності працівник зобов’язаний стати до роботи у час початку відповідної зміни або початку роботи підприємства. Приступати до роботи об 00.00 годині доби, на яку припадає відновлення працездатності, працівник не зобов’язаний. Тим паче, якщо це припадає на середину зміни.
Вихід на роботу в середині зміни не лише не передбачений законодавством, але й суперечить чинній нарядній системі. Тому що працівник перед початком зміни має отримати наряд на виконання робіт та інструктаж щодо техніки безпеки.
Також судді відзначили, що законодавство передбачає компенсацію втрати зарплати працівника у випадку тимчасової непрацездатності. А от поділу зміни на частини для оплати лікарняного не передбачено. Тому оплачуватись має повна зміна, навіть якщо її закінчення припадає на день, коли працівник має стати до роботи.
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.