Довідка щодо основних соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції оприлюднила Довідку щодо основних соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції від 16.10.2014 року

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції оприлюднила Довідку щодо основних соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції від 16.10.2014 року.

У Довідці зазначено пільги та соціальні гарантії, які надаються учасникам  антитерористичної  операції, та нормативно-правові акти, якими вони передбачені.

Учасники антитерористичної операції мають право на отримання таких пільг та соцгарантій:

1. Право на отримання пенсії пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

2. Збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

3. Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

4. Одноразова грошова допомога на день демобілізації.

5. Право на грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації

6. Надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій.

7. Право членів сімей військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ України, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків) на отримання гарантій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

8. Право членів сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини на отримання пенсії у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї.

9. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

10. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції та компенсація заподіяння шкоди його майну

11. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

12. Надання права на отримання позачергових військових звань.

13. Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби у розмірі 100 %.

14. Медичне забезпечення.

15. Винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати.

16. Безоплатне поховання учасника антитерористичної операції.

Повна версія Довідки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді