Безпечна експлуатація пічного опалення

Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж та нещасних випадків внаслідок неправильної експлуатації систем опалення. Для запобігання надзвичайним ситуаціям необхідно дотримуватися вимог безпеки під час улаштування та експлуатації опалювальних систем

Під час опалювального сезону збільшується кількість пожеж та нещасних випадків внаслідок неправильної експлуатації систем опалення. Для запобігання надзвичайним ситуаціям необхідно дотримуватися вимог безпеки під час улаштування та експлуатації опалювальних систем. Останнім часом зростає інтерес до пічного опалення приміщень, особливо із використанням твердого палива, вимоги до улаштування якого визначають:

  • розділ 6.8, додатки Т, У до ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування»;
  • розділ 5.2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 № 126.

Вимоги щодо улаштування та експлуатації будинкових вентиляційних димових каналів визначають Правила безпеки систем газопостачання України, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.1997 № 254 (НПАОП 0.00-1.20-98).

Відповідно до підпункту 5.2.11 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 № 126, улаштовувати тимчасові печі у приміщеннях не дозволяється. Як виняток, коли є потреба установити тимчасові металеві та інші нетепломісткі печі у приміщеннях гуртожитків, адміністративних, громадських та допоміжних будинках підприємств, а також у житлових будинках та дачних домівках, на будівельних майданчиках, необхідно виконувати вказівки підприємств-виготовлювачів цих приладів, а також вимоги до відповідних систем постійного опалення.

Чистка вентиляційних каналів належить до робіт підвищеної небезпеки згідно з пунктом 50 Переліку робіт з підвищеною небезпеки, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

На роботи з обстеження, ремонту та чищення димарів, повітропроводів необхідно отримати дозвіл від територіальних органів Держгірпромнагляду відповідно до пункту 24 додатка 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Читайте у повній версії статті «Безпечна експлуатація пічного опалення»  журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 10/2014:

  • організація експлуатації опалювальних печей;
  • обмеження застосування пічного опалення;
  • безпечна експлуатація димоходів тимчасових печей («буржуйок»), камінів;

а також категорії приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою; допустимі умови мікроклімату на робочих місцях (в офісі, аудиторії) та багато іншого.

Перевірити знання за темою статті можна за практикумом-тестом.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді