Дотримання вимог, зазначених у статті «Аварійне освітлення на об’єктах промислового призначення» журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 01/2015), убезпечить життя працівників під час непередбачуваних ситуацій
У грудневому номері журналу № 12/2014 ми розповіли про вимоги до аварійного освітлення на об’єктах цивільного призначення. Про аварійне освітлення на об’єктах промислового призначення читайте на сторінках журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 01/2015).
Керівникам служби охорони праці доводиться взаємодіяти із багатьма працівниками та виконувати велику кількість різнопланових завдань. Пропонуємо спробувати контролювати виконання завдань за допомогою комп’ютерної програми MS Outlook. Публікація зі скріншотами допоможе швидко оволодіти програмою.
Також у Довіднику:
- зручна таблиця з вимогами нормативних актів щодо марковання засобів виробництва, яке використовується під час робіт підвищеної небезпеки та виконує попереджуючу функцію при небезпеці для працівників;
- стаття про безпечне виконання робіт в охоронних зонах інженерних комунікацій та електричних мереж, а також тест на перевірку знань;
- рекомендовані форми документації, необхідними для обліку навчальної роботи з питань охорони праці на підприємстві;
- відповідь експерта на запитання щодо правомірності припинення виплати доплат за шкідливі умови праці;
- практика розслідування нещасного випадку внаслідок виконання роботи, не передбаченої посадовими обов’язками;
- пенсії за віком на пільгових умовах електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування;
- моніторинг законодавства та відповіді на ваші запитання.
Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 01/2015)>>>
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.