Визначення розміру моральної шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, під час виконання трудових обов’язків

У разі, якщо межі відшкодування моральної шкоди визначаються в кратному співвідношенні до мінімального розміру заробітної плати, суди, вирішуючи це питання на засадах розумності, виваженості та справедливості, повинні виходити з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на час розгляду справи, а не з часу виникнення спірних правовідносин

У разі, якщо межі відшкодування моральної шкоди визначаються в кратному співвідношенні до мінімального розміру заробітної плати, суди, вирішуючи це питання на засадах розумності, виваженості та справедливості, повинні виходити з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на час розгляду справи, а не з часу виникнення спірних правовідносин.

Із такого, зокрема, виходив Верховний Суд України (постанова ВСУ від 24.12.2014 № 6-188цс14), вирішуючи спір щодо стягнення моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Проблема полягала в неоднаковому застосуванні судами норм щодо особливостей визначення розміру моральної шкоди, заподіяної у період, коли законодавством установлювалося обмеження розміру відшкодування моральної шкоди (не менше п’яти та не більше двохсот мінімальних розмірів заробітної плати).

Тож на думку ВСУ, визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди, потрібно враховувати встановлені законодавством обмеження максимального розміру відшкодування моральної шкоди, які були передбачені чинним на день установлення потерпілому стійкої втрати професійної працездатності законодавством. Але при цьому необхідно виходити з розміру мінімальної заробітної плати на час розгляду справи та враховувати засади розумності, виваженості й справедливості.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96941

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
346

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді