Врегульовано питання надання відпусток працівникам із зони АТО та матерям інвалідів

Сьогодні Верховною Радою України прийнято в цілому два закони, що регулюють питання надання відпусток працівникам на території проведення АТО та матерям інвалідів з дитинства підгрупи А І групи

Сьогодні Верховною Радою України прийнято в цілому два закони, що регулюють питання надання відпусток працівникам на території проведення АТО та матерям інвалідів з дитинства підгрупи А І групи.

Законом України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки» доповнено частину першу статті 25 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» положенням про право працівників на період проведення АТО у відповідному населеному пункті на отримання вiдпустки без збереження заробiтної плати з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення  АТО.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)» внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки».

Так, щорiчно додаткова оплачувана вiдпустка тривалiстю 10 календарних днів надається жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи. Згідно зі змінами, внесеними до Закону України «Про відпустки», до соціальної відпустки належить додаткова вiдпустка працiвникам, якi мають дітей або інваліда з дитинства підгрупи А І групи.

Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді