Врегульовано питання надання відпусток працівникам із зони АТО та матерям інвалідів

Сьогодні Верховною Радою України прийнято в цілому два закони, що регулюють питання надання відпусток працівникам на території проведення АТО та матерям інвалідів з дитинства підгрупи А І групи

Сьогодні Верховною Радою України прийнято в цілому два закони, що регулюють питання надання відпусток працівникам на території проведення АТО та матерям інвалідів з дитинства підгрупи А І групи.

Законом України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки» доповнено частину першу статті 25 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» положенням про право працівників на період проведення АТО у відповідному населеному пункті на отримання вiдпустки без збереження заробiтної плати з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення  АТО.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)» внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки».

Так, щорiчно додаткова оплачувана вiдпустка тривалiстю 10 календарних днів надається жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи. Згідно зі змінами, внесеними до Закону України «Про відпустки», до соціальної відпустки належить додаткова вiдпустка працiвникам, якi мають дітей або інваліда з дитинства підгрупи А І групи.

Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді