Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками перших п’яти місяців цього року зріс на 15,8% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення
У середньому за кожен день перебування на лікарняному Фонд соціального страхування України (ФСС) виплачує допомогу в розмірі 426,46 грн. Це на 15,8%, або на 58,07 грн більше, ніж минулого року.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника та становить:
- 50% середньої заробітної плати — якщо стаж не перевищує трьох років;
- 60% — стажі від трьох до п’яти років;
- 70% — від п’яти до восьми років;
- 100% — понад вісім років стажу або за наявності пільг відповідно до законодавства.
Дата фінансування допомог за лікарняними залежить від дати, коли ФСС прийняв заяву-розрахунок. Її формує роботодавець на підставі листка непрацездатності свого працівника та подає до ФСС на оплату.
Джерело: ФСС
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті