Документи, що підтверджують трудовий стаж для призначення пенсій, оформлюються без обов’язкового засвідчення печаткою

Постановою КМУ від 18.02.2015 №56 уряд відкоригував окремі свої постанови з питань призначення пенсій

Постановою КМУ від 18.02.2015 №56 уряд відкоригував окремі свої постанови з питань призначення пенсій.

У зв’язку з цим для засвідчення документів, що подаються з метою підтвердження трудового стажу для призначення пенсій (за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній), достатньо підписів посадових осіб роботодавця. Печатка проставляється лише за її наявності.

Таку можливість передбачено й для засвідчення копій деяких документів, які подаються на розгляд спеціальної комісії з визначення даних про зарплату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986–1990 роках. Ці документи подаються разом із відповідною заявою громадянами України з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) і осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі коли роботодавця відповідних працівників було ліквідовано без правонаступника.

Ідеться, зокрема, про копії табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), в якому зазначено час, фактично відпрацьований у зоні відчуження заявником. Такі копії мають бути засвідчені печаткою підприємства, у складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, лише в разі її наявності.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40082

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7944

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді