Із 1 травня 2022 року набрали чинності зміни, затверджені відповідною постановою КМУ

Як обліковувати машини, механізми й устатковання підвищеної небезпеки
До Порядку проведення технічного огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, внесено зміни, передбачені постановою КМУ від 07.04.2021 № 319.
Зміни, зокрема:
- оновлюють визначення експертних і спеціалізованих організацій, які проводять технічний огляд, випробування та/або експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та розподіл сфер їх діяльності;
- виключають норми щодо проведення технічних оглядів уповноваженими організаціями.
Вимоги щодо компетентності зазначених експертних і спеціалізованих організацій встановлюватиме Мінекономіки.
На сьогодні розроблений проєкт акта, який встановлює вимоги до експертних і спеціалізованих організацій та який перебуває на етапі погодження.
Наразі Вимоги до спеціалізованих та експертних організацій затверджені наказом Держгірпромнагляду від 03.09.2007 № 195 (далі — Наказ № 195).
Суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам Наказу № 195, до набрання чинності наказу Мінекономіки, який затвердить оновлені вимоги, вважаються такими, що спроможні провадити діяльність щодо огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Джерело: Держпраці
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.
Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Які бувають засоби захисту у надзвичайних ситуаціях та які обов’язки мають суб’єкти господарювання щодо забезпечення працівників індивідуальними засобами — розповідає експерт.