Змінено порядок огляду, випробування та експертного обстеження машин підвищеної небезпеки

Із 1 травня 2022 року набрали чинності зміни, затверджені відповідною постановою КМУ

Змінено порядок огляду, випробування та експертного обстеження машин підвищеної небезпеки

Як обліковувати машини, механізми й устатковання підвищеної небезпеки

До Порядку проведення технічного огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, внесено зміни, передбачені постановою КМУ від 07.04.2021 № 319.

Зміни, зокрема:

  • оновлюють визначення експертних і спеціалізованих організацій, які проводять технічний огляд, випробування та/або експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та розподіл сфер їх діяльності;
  • виключають норми щодо проведення технічних оглядів уповноваженими організаціями.

Вимоги щодо компетентності зазначених експертних і спеціалізованих організацій встановлюватиме Мінекономіки.

На сьогодні розроблений проєкт акта, який встановлює вимоги до експертних і спеціалізованих організацій та який перебуває на етапі погодження.

Наразі Вимоги до спеціалізованих та експертних організацій затверджені наказом Держгірпромнагляду від 03.09.2007 № 195 (далі — Наказ № 195).

Суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам Наказу № 195, до набрання чинності наказу Мінекономіки, який затвердить оновлені вимоги, вважаються такими, що спроможні провадити діяльність щодо огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
103

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22585

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11738

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23134

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді