Із 1 травня 2022 року набрали чинності зміни, затверджені відповідною постановою КМУ

Як обліковувати машини, механізми й устатковання підвищеної небезпеки
До Порядку проведення технічного огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, внесено зміни, передбачені постановою КМУ від 07.04.2021 № 319.
Зміни, зокрема:
- оновлюють визначення експертних і спеціалізованих організацій, які проводять технічний огляд, випробування та/або експертне обстеження (технічне діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та розподіл сфер їх діяльності;
- виключають норми щодо проведення технічних оглядів уповноваженими організаціями.
Вимоги щодо компетентності зазначених експертних і спеціалізованих організацій встановлюватиме Мінекономіки.
На сьогодні розроблений проєкт акта, який встановлює вимоги до експертних і спеціалізованих організацій та який перебуває на етапі погодження.
Наразі Вимоги до спеціалізованих та експертних організацій затверджені наказом Держгірпромнагляду від 03.09.2007 № 195 (далі — Наказ № 195).
Суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам Наказу № 195, до набрання чинності наказу Мінекономіки, який затвердить оновлені вимоги, вважаються такими, що спроможні провадити діяльність щодо огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Джерело: Держпраці
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.
Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.