Правила поведінки в зоні бойових дій
Кабмін скасував поділ на карантинні зони під час воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64. Відповідні зміни до постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 викладені у постанові КМУ від 26.03.2022 № 372.
Зелений, жовтий, помаранчевий та червоний рівні епіднебезпеки поширення COVID-19 та обмежувальні протиепідемічні заходи на період воєнного стану в Україні не застосовуватимуть.
На період воєнного стану рекомендують:
- фізичним особам і суб’єктам господарювання дотримувати протиепідемічних заходів проти COVID-19;
- фізичним особам — отримати повний курс вакцинації від COVID-19.
Закладам охорони здоровʼя доручили забезпечити готовність до реагування на спалахи COVID-19 в умовах воєнного стану. На період дії воєнного стану також не відсторонятимуть від роботи невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 було обов’язковим.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Урядового порталу
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець