Нові форми висновків експертиз стану охорони праці та безпеки виробництва

Актуалізовані вимоги до експертних організацій і оновлені форми висновків передбачають низку нововведень

Нові форми висновків експертиз стану охорони праці та безпеки виробництва

Перевірте актуальність нормативно-правових актів з охорони праці на підприємств

Набрав чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження форм висновків експертизи» від 31.12.2021 № 1191-21. Документом затверджено форми:

  • висновку експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • висновку експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • висновку експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Наказ також установлює, що з 1 березня 2022 року висновки експертизи підписують і затверджують накладенням електронних підписів.

Водночас втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форм висновків експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» від 07.11.2018 № 1654.

Із 1 квітня 2022 року набере чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва та щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки» від 06.01.2022 № 34-22.

Згідно з документом експертні організації будуть зобов’язані надавати до Держпраці:

  • інформацію про сферу акредитації експертної організації;
  • відомості про кадрове забезпечення і зміни в складі експертів технічних;
  • примірники затверджених висновків експертизи, які міститимуть вичерпну інформацію про стан охорони праці підприємства, що має намір отримати дозвіл, а саме — відомості:

Зазначені зміни не передбачають жодних додаткових вимог для роботодавців. Водночас вони дозволяють забезпечити видачу дозволів у електронному вигляді.

Нові форми висновків експертиз стану охорони праці та безпеки виробництва Чи вважатимуть перевіряльники порушенням, якщо вони не знайшли підприємство за місцем розташування

Наразі Держпраці переглядає форми заяви на отримання дозволу та самої форми дозволу, щоб запровадити можливість видавати дозволи на роботи/експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки в електронному вигляді.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5216

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
123047

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Накази з охорони праці на підприємстві: види, оформлення, строки та порядок зберігання

Загальна інформація про накази з охорони праці на підприємстві, нормативне регулювання та види наказів. Скільки потрібно зберігати накази з охорони праці на підприємстві?
97955

Як розробити Програму стажування водіїв

Програма стажування водіїв допоможе організувати на підприємстві стажування водіїв колісних транспортних засобів. У статті — зразок для скачування, який ви легко можете адаптувати до умов вашого підприємства
3596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді