Перевірте актуальність нормативно-правових актів з охорони праці на підприємств
Набрав чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження форм висновків експертизи» від 31.12.2021 № 1191-21. Документом затверджено форми:
- висновку експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
- висновку експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
- висновку експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Наказ також установлює, що з 1 березня 2022 року висновки експертизи підписують і затверджують накладенням електронних підписів.
Водночас втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форм висновків експертиз стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» від 07.11.2018 № 1654.
Із 1 квітня 2022 року набере чинності наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва та щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки» від 06.01.2022 № 34-22.
Згідно з документом експертні організації будуть зобов’язані надавати до Держпраці:
- інформацію про сферу акредитації експертної організації;
- відомості про кадрове забезпечення і зміни в складі експертів технічних;
- примірники затверджених висновків експертизи, які міститимуть вичерпну інформацію про стан охорони праці підприємства, що має намір отримати дозвіл, а саме — відомості:
- про навчання з питань охорони праці працівників;
- медичні огляди;
- лабораторні дослідження умов праці;
- атестацію робочих місць;
- щодо виробничого обладнання тощо.
Зазначені зміни не передбачають жодних додаткових вимог для роботодавців. Водночас вони дозволяють забезпечити видачу дозволів у електронному вигляді.
Чи вважатимуть перевіряльники порушенням, якщо вони не знайшли підприємство за місцем розташування
Наразі Держпраці переглядає форми заяви на отримання дозволу та самої форми дозволу, щоб запровадити можливість видавати дозволи на роботи/експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки в електронному вигляді.
Джерело: Держпраці