Як забезпечити протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей

Дізнайтеся, яких заходів ужити, щоб обмежити поширення пожежі, як утримувати евакуаційні шляхи й виходи та які роботи з вогнезахисту проводити.

Протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей

До об'єктів із масовим перебуванням людей належать навчальні та лікувальні заклади, ринки, торговельні центри, заклади відпочинку, а також готелі та гуртожитки. Забезпечити належний протипожежний захист на них мають власники або керівники таких суб'єктів господарювання.

Як запобігти пожежам на об’єктах із масовим перебуванням людей

На жаль, протипожежний захист об’єктів із масовим перебуванням людей не завжди організований належним чином. Це створює небезпеку для відвідувачів, загрожує значними матеріальними втратами.

Щоб ефективно організувати протипожежну безпеку, потрібно знати, якими бувають основні порушення на об’єктах із масовим перебуванням людей. Серед них, зокрема, відсутність та несправність систем автоматичного протипожежного захисту, невідповідність евакуаційних шляхів і виходів вимогам пожежної безпеки тощо.

Важливо не лише усунути ці та інші порушення, а й знати, яких заходів ужити, щоб обмежити поширення пожежі.

Щоб знизити показники пожежної небезпечності облицювальних і оздоблювальних матеріалів або підвищити вогнестійкість несучих та огороджувальних будівельних конструкцій будинків і споруд, потрібно провести роботи з вогнезахисту. Пам'ятайте, роботи з вогнезахисту можуть виконувати лише ті організації, які мають відповідну ліцензію.

Не менш важливо на об'єктах із масовим перебуванням людей забезпечити належне утримання евакуаційних шляхів й виходів. Відповідальні особи мають знати вимоги до:

  • огородження сходових маршів й майданчиків;
  • способу кріплення килимів та іншого покриття до підлоги;
  • евакуаційного освітлення та встановлення приладів опалення на евакуаційних шляхах тощо.

Персонал об'єктів із масовим перебуванням людей має бути готовий до відключення електроенергії. У такому разі для виведення людей мають використовуватися ліхтарі.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому восьмому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107422

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79334

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12147

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16778

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді