Документи для роботи служби охорони праці

Наші експерти підготували перелік документів, які регламентують і забезпечують роботу служби охорони праці.

Служба охорони праці повинна визначити перелік нормативних актів з охорони праці, які поширюються на підприємство. Забезпечити наявність цих документів також має СОП. Перелік обов'язкових документів налічує більше півтора десятка найменувань.

Документи СОП: які розробити та скільки зберігати

Щоб підготувати документи з охорони праці, потрібно витратити немало часу й зусиль, але це допоможе систематизувати та спланувати роботу СОП. Крім того, наявність усіх необхідних документів — запорука успішних результатів перевірки.

Пам'ятайте про необхідність вести облік наказів з охорони праці. Їх потрібно реєструвати у журналах, кількість яких відповідає основним групам.

Адміністративно-господарські чи кадрові питання? Як визначити тип документа

Важливо не лише правильно оформити документи з охорони праці, а й дотриматися термінів їх зберігання. Строки зберігання документів залежать від того, до якого виду вони належать. Скорочувати їх не можна, але можна продовжити за умови специфічних особливостей роботи конкретного підприємства.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому сьомому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5310

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
123247

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40409

Накази з охорони праці на підприємстві: види, оформлення, строки та порядок зберігання

Загальна інформація про накази з охорони праці на підприємстві, нормативне регулювання та види наказів. Скільки потрібно зберігати накази з охорони праці на підприємстві?
98019

Як розробити Програму стажування водіїв

Програма стажування водіїв допоможе організувати на підприємстві стажування водіїв колісних транспортних засобів. У статті — зразок для скачування, який ви легко можете адаптувати до умов вашого підприємства
3622

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді