В Україні діють нові штрафи за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Набув чинності закон, що посилює відповідальність за порушення
В Україні діють нові штрафи за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Підписаний президентом України Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки» набув чинності.

Основні організаційно-розпорядчі документи з пожежної безпеки

Згідно з документом тепер порушення вимог пожежної та техногенної безпеки каратимуться штрафом у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн до 5100 грн).

Крім того, за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, які спричинили аварії та заподіяли шкоду здоров'ю людей або пошкодили майно, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1000 до 4020 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 68 340 грн), або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Якщо ж такі дії спричинили загибель людей чи пошкодили майно в особливо великому розмірі, відповідальність передбачатиме позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Також закон посилює адміністративну відповідальність за:

  • завідомо неправдивий виклик спеціальних служб (пожежно-рятувального підрозділу, поліції, бригади швидкої допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань) — передбачені штрафи від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 3400 грн);
  • за невиконання приписів посадових осіб щодо пожежної та техногенної безпеки (штрафи від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 1700 до 5100 грн).

Створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаній із проведенням перевірок, каратиметься штрафом на суму від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100 грн).

В офісі президента зауважили, що проблема порушення правил пожежної безпеки не втрачає своєї актуальності, адже впродовж останніх п’яти років в Україні виникло більш як 352 тисячі пожеж, що завдали прямих збитків на понад 6 млрд грн. Унаслідок загоряння загинуло понад 11 тисяч людей, зокрема 359 дітей, а травми отримали більш як 7 тисяч осіб.

Джерело: Офіс президента

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до розміщення вогнегасників

Як обрати місце для вогнегасника, як повісити вогнегасник, де та як розмістити його у транспорті. Про правила розміщення вогнегасників на підприємствах та транспортних засобах — далі у статті.
62847

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
99501

Програма вступного інструктажу з питань пожежної безпеки

Навчання нових робітників здійснюється відповідно до програми вступного інструктажу, затвердженої в установленому порядку директором компанії та уповноваженими представниками державних органів пожежного нагляду. Читайте в статті детальніше про зміст цієї програми.
10865

Посадова інструкція інженера з пожежної безпеки

Посадова інструкція інженера з пожежної безпеки встановлює обов’язки, права, основні напрями роботи працівника, відповідального за пожежну безпеку та утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Скачайте інструкцію та адаптуйте до умов вашого підприємства.
12944

Види первинних засобів пожежогасіння

Що належить до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
39179

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді