У травні українці матимуть 13 вихідних

Кількість днів для відпочинку збільшена через святкові та пам’ятні дати

У травні українці матимуть 13 вихідних

На перші дні місяця припадає одразу два свята, які є вихідними, — День праці та Великдень. Оскільки це субота та неділя, неробочі дні перенесено на 3 та 4 число місяця. Тож громадяни зможуть відпочивати чотири дні поспіль.

Як провести захід до Дня охорони праці

Аналогічна ситуація і з 9 травня, коли відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ця дата припадає на неділю, тож у понеділок 10 травня українці також зможуть залишитися вдома на другі впродовж місяця подовжені вихідні.

Решта вихідних у травні — за календарем.

Загалом на місяць припадає 18 робочих днів.

Зауважимо, згідно з ч. 3 ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Залучення ж до роботи у вихідні та святкові дні може відбуватися лише за певних умов, визначених законодавством.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7744

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді