Верховна Рада посилила покарання за випалювання рослин в екосистемах

Розмір штрафів збільшено. До того ж, парламент підтримав заборону на спалювання сухої трави

Верховна Рада посилила покарання за випалювання рослин в екосистемах

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон № 3526 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій».

Шпаргалка: Дії посадової особи в разі пожежі

Метою Закону є підвищення ефективності управління та контролю у цій сфері, а також посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах, сільськогосподарських угіддях та інших природних екосистемах.

Наразі в Україні росте кількість пожеж у лісах, на землях водного фонду, сільськогосподарського та рекреаційного призначення, торфовищах та інших категоріях земель через необережне поводження з вогнем, внаслідок масових сільськогосподарських спалювань, що часто призводить до масштабних пожеж.

Площа таких пожеж лише у державному лісовому фонді України щороку становить понад 10 тис. га. Відповідно до оцінки міжнародних експертів у 2019 році Україна посіла перше місце серед країн Європи за кількістю пожеж у сільськогосподарських та водно-болотних угіддях, які завдають непоправної шкоди довкіллю, рослинному та тваринному світу, знищують види рослин і тварин, які підлягають захисту та занесені до Червоної Книги України.

Документ вносить зміни до Водного кодексу України, Кодексу цивільного захисту України, Земельного кодексу України, Законів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про рослинний світ», «Про тваринний світ», «Про охорону земель», «Про оренду землі».

Внесеними змінами забороняється знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах. Штрафи, передбачені за знищення, пошкодження та випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень, а також за порушення прав державної власності на ліси, збільшено.

Так, штраф за знищення, пошкодження та випалювання рослинності на землях водного фонду та за випалювання торфовищ становитиме:

  • 3-6 тис. грн для громадян;
  • 15-21 тис. грн для посадових осіб.

Якщо ж такі дії відбудуться на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, максимальна величина штрафу становитиме понад 12 тис. грн для громадян та до 30,6 тис. грн для посадових осіб.

Попередження та гасіння пожеж на територіях та об’єктах додається до повноважень Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

Джерело: Верховна Рада України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах є обов’язковою для виконання всіма працівниками підприємства й поширюється на всі приміщення та кабінети підприємства. У ній встановлено основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки в будівлі. Завантажте зразок інструкції, розроблений експертом, та за потреби адаптуйте документ до умов вашого підприємства.
51020

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
22858

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
69822

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
9306

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді