Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня. Що зміниться?

У зв’язку з тим, що в Україні почалося зниження динаміки захворюваності на коронавірус, Кабмін ухвалив рішення про перехід до другого етапу адаптивного карантину. Хто зможе розпочати роботу та як добиратиметься до неї?

Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня. Що зміниться?


Відповідно до ухваленого рішення з 22 травня відновлюється робота громадського транспорту в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям, а саме:

  • нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу не більше 12 на 100 тисяч населення;
  • кількості тестувань не менше 12 на 100 тисяч населення;
  • наповненості ліжкомісць не більше 50% в лікарнях.

З 25 травня мають запрацювати дитячі садки та метрополітен.

Хто відповідає за видачу працівникам ЗІЗ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував: «Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину».

Очільник Уряду додав, що питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. «Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», — розповів він.

Джерело: Урядовий портал

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді