Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня. Що зміниться?

У зв’язку з тим, що в Україні почалося зниження динаміки захворюваності на коронавірус, Кабмін ухвалив рішення про перехід до другого етапу адаптивного карантину. Хто зможе розпочати роботу та як добиратиметься до неї?

Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня. Що зміниться?


Відповідно до ухваленого рішення з 22 травня відновлюється робота громадського транспорту в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям, а саме:

  • нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу не більше 12 на 100 тисяч населення;
  • кількості тестувань не менше 12 на 100 тисяч населення;
  • наповненості ліжкомісць не більше 50% в лікарнях.

З 25 травня мають запрацювати дитячі садки та метрополітен.

Хто відповідає за видачу працівникам ЗІЗ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував: «Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину».

Очільник Уряду додав, що питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. «Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», — розповів він.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21303

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14340

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
639

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді