Порушення обмежувальних заходів з боку торгових і розважальних центрів, кінотеатрів контролюватиме поліція та органи влади. У порушників можуть відкликати дозвільні документи та притягнути їх до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.
З метою запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19 Кабмін запровадив карантин. У всій країні з 12 березня до 3 квітня заборонені масові заходи понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи державного апарату, а також припинена робота всіх навчальних закладів.
Перевірки з охорони праці: як оскаржити неправомірні рішення контролерів
Перевіряти дотримання вимог уряду в період карантину мають працівники правоохоронних органів. Як заявили в МВС, вони можуть здійснювати рейди в навчальні заклади (державні і приватні), а також до суб’єктів господарської діяльності (ТРЦ, кінотеатри, нічні клуби тощо).
Тим, хто вирішив порушити режим карантину і продовжити працювати в звичному режимі, загрожує:
- адміністративна відповідальність — стаття 42 КУпАП «Порушення санітарних норм» (штраф до 425 грн);
- кримінальна відповідальність — стаття 325 КК України «Порушення санітарних правил і норм по запобіганню інфекційним захворюванням і масовим отруєнням» (штраф до 17000 грн, арешт або обмеження волі).
Актуальні статті з Довідника
Найчастіше будуть застосовувати статтю 42 КУпАП, що передбачає для посадовців штраф у розмірі від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 – 425 грн).
За інформацією Єдиного порталу органів системи МВС України
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.