Адміністративний штраф та кримінальна відповідальність — за порушення карантину

Порушення обмежувальних заходів з боку торгових і розважальних центрів, кінотеатрів контролюватиме поліція та органи влади. У порушників можуть відкликати дозвільні документи та притягнути їх до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19 Кабмін запровадив карантин. У всій країні з 12 березня до 3 квітня заборонені масові заходи понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи державного апарату, а також припинена робота всіх навчальних закладів.

Перевірки з охорони праці: як оскаржити неправомірні рішення контролерів

Перевіряти дотримання вимог уряду в період карантину мають працівники правоохоронних органів. Як заявили в МВС, вони можуть здійснювати рейди в навчальні заклади (державні і приватні), а також до суб’єктів господарської діяльності (ТРЦ, кінотеатри, нічні клуби тощо).

Тим, хто вирішив порушити режим карантину і продовжити працювати в звичному режимі, загрожує:

  • адміністративна відповідальність — стаття 42 КУпАП «Порушення санітарних норм» (штраф до 425 грн);
  • кримінальна відповідальність — стаття 325 КК України «Порушення санітарних правил і норм по запобіганню інфекційним захворюванням і масовим отруєнням» (штраф до 17000 грн, арешт або обмеження волі).

Найчастіше будуть застосовувати статтю 42 КУпАП, що передбачає для посадовців штраф у розмірі від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 – 425 грн).

За інформацією Єдиного порталу органів системи МВС України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді