Увага! Зміни в здійсненні нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки

Уряд ініціює введення системи страхування цивільної відповідальності підприємств за шкоду внаслідок пожежі.

Кабмін розробив законопроєкт № 2702 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», в якому пропонує запровадити систему добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок небезпечної події.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Так, у Кодексі цивільного захисту закріплять: суб’єкт господарювання до 1 жовтня письмово повідомляє ДСНС про укладення договору страхування відповідальності для визначення переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді.

Йдеться про договір добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна навколишньому природному середовищу, життю, здоров’ю та майну третіх осіб унаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об’єктах нерухомості.

У разі надання до ДСНС такого договору періодичність проведення планових перевірок збільшується на строк дії договору, але:

  • не більше шести років — для суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику;
  • не більше десяти років — для суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

На думку урядовців, прийняття проєкту Закону позитивно вплине на здійснення господарської діяльності суб’єктами господарювання, зменшить регуляторну роль держави і вдосконалить вимоги Кодексу щодо функціонування органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Крім того, зміни, запропоновані у законопроєкті № 2702 допоможуть привести українську законодавчу базу у сфері цивільного захисту у відповідність до вимог європейських стандартів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79396

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді