Увага! Зміни в здійсненні нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Уряд ініціює введення системи страхування цивільної відповідальності підприємств за шкоду внаслідок пожежі.

Кабмін розробив законопроєкт № 2702 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», в якому пропонує запровадити систему добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок небезпечної події.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Так, у Кодексі цивільного захисту закріплять: суб’єкт господарювання до 1 жовтня письмово повідомляє ДСНС про укладення договору страхування відповідальності для визначення переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді.

Йдеться про договір добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна навколишньому природному середовищу, життю, здоров’ю та майну третіх осіб унаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об’єктах нерухомості.

У разі надання до ДСНС такого договору періодичність проведення планових перевірок збільшується на строк дії договору, але:

  • не більше шести років — для суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику;
  • не більше десяти років — для суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

На думку урядовців, прийняття проєкту Закону позитивно вплине на здійснення господарської діяльності суб’єктами господарювання, зменшить регуляторну роль держави і вдосконалить вимоги Кодексу щодо функціонування органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Крім того, зміни, запропоновані у законопроєкті № 2702 допоможуть привести українську законодавчу базу у сфері цивільного захисту у відповідність до вимог європейських стандартів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44765

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59783

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
175026

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
110241

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
82540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді