Увага! Зміни в здійсненні нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки

Уряд ініціює введення системи страхування цивільної відповідальності підприємств за шкоду внаслідок пожежі.

Кабмін розробив законопроєкт № 2702 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», в якому пропонує запровадити систему добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок небезпечної події.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Так, у Кодексі цивільного захисту закріплять: суб’єкт господарювання до 1 жовтня письмово повідомляє ДСНС про укладення договору страхування відповідальності для визначення переліку суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді.

Йдеться про договір добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна навколишньому природному середовищу, життю, здоров’ю та майну третіх осіб унаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об’єктах нерухомості.

У разі надання до ДСНС такого договору періодичність проведення планових перевірок збільшується на строк дії договору, але:

  • не більше шести років — для суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику;
  • не більше десяти років — для суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

На думку урядовців, прийняття проєкту Закону позитивно вплине на здійснення господарської діяльності суб’єктами господарювання, зменшить регуляторну роль держави і вдосконалить вимоги Кодексу щодо функціонування органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Крім того, зміни, запропоновані у законопроєкті № 2702 допоможуть привести українську законодавчу базу у сфері цивільного захисту у відповідність до вимог європейських стандартів.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
22676

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Зі статті ви дізнаєтеся, кого призначити відповідальним за пожежну безпеку на підприємстві, що має знати та вміти така особа, які завдання та функції повинна виконувати особа, відповідальна за пожежну безпеку на підприємстві.
55141

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді