Як їздити на велосипеді безпечно

Для багатьох працівників холодна пора року — не привід розлучатися зі своїм двоколісним другом. Про які правила безпеки під час експлуатації велосипедів потрібно пам’ятати тим, хто використовує його в роботі, або для доїзду на роботу.
як безпечно їздити на велику

ВАМ ПОДАРУНОК! Безплатний доступ ▶ ▷

Дедалі більше суб’єктів господарювання використовують у своїй діяльності велосипеди. Це, зокрема, центри надання соціальних послуг, служби кур’єрської доставки, поштові служби та інші. Водночас не всі дотримуються заходів безпеки під час експлуатації велосипедів.

Відповідно до Правил дорожнього руху в Україні велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та такими світлоповертачами:

  • спереду – білого кольору;
  • по боках – оранжевого;
  • позаду – червоного.

Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Складаємо програми інструктажів із безпеки руху

Велосипедисту забороняється:

  • керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;
  • рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
  • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
  • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
  • їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
  • перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
  • буксирувати велосипеди;
  • буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

З метою попередження виробничого травматизму варто утриматись від пересування на велосипедах у зимовий період.

Джерело: Управління Держпраці у Чернігівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
115558

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8904

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді