Який місяць 2020 року найвигідніший для відпустки

Аби відпочити довше, для відпустки ми часто обираємо період, що збігається з тим чи тим державним вихідним. Отримуємо більше часу, але менше відпускних. Коли планувати відпустку, щоб і заробити, і відпочити?

Наступного року Уряд рекомендує підприємствам перенести лише один робочий день — понеділок 6 січня на суботу 11 січня. Таке рішення він закріпив у розпорядженні «Про перенесення робочих днів у 2020 році» від 23.10.2019 № 995-р.

Документ має рекомендаційний характер. Остаточне рішення про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві ухвалює власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства.

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Якщо ваше підприємство працює за п’ятиденним робочим графіком із двома вихідними днями в суботу і неділю, а керівник вирішить дотримати рекомендацій Уряду, в січні матимете різдвяні мініканікули — із 4 до 7 січня.

Для відпустки в 2020 році краще обрати місяць, у якому багато робочих днів та мало (або взагалі немає) свят. Якщо піти у відпустку в такому місяці, отримаєте більшу суму за місяць. У 2020 році «вигідних» місяців всього три:

  • липень (23 робочі дні);
  • вересень (22 робочі дні);
  • грудень (22 робочі дні).

Якщо бажаєте довше відпочивати, заплануйте відпустку у місяці зі святами. Адже святкові дні до щорічної відпустки не зараховують. Свят в Україні багато, однак у травні найбільше. Бажаєте відпочивати довше, йдіть у відпустку у травні.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
29031

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
13054

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
42455

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді