Роботодавців чекають нові штрафи у сфері праці

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доопрацював та підготував до другого читання законопроект № 1233 «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України».

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доопрацював та підготував до другого читання законопроект від 02.09.2019 № 1233 «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України». Законопроект прийнятий Радою у першому читанні 03.11.2019.

Збільшення штрафів законопроект не передбачає — у цьому питанні народні депутати пішли назустріч бізнесу, який вважає нинішні штрафи непомірними та економічно необґрунтованими.

Законотворці пропонують зменшити штрафні санкції або обійтися лише попередженням. Детальніше про зміни — у таблиці.

Норма КЗпП

Розмір штрафу

Пропонований розмір

Фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків

30 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1-3 груп —попередження. Вчинення порушення повторно протягом 2 років з дня виявлення порушення — 30 МЗП за кожного працівника.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

2 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» , «Про альтернативну (невійськову) службу» , «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

4 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1-3 груп —попередження.

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників

100 МЗП

16 МЗП

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абз. 2 - 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП

1 МЗП

1 МЗП за кожне порушення. За повторне протягом року з дня виявлення порушення — 2 МЗП за кожне порушення

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20393

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88339

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11774

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді