Хто має право на пенсію за віком на пільгових умовах

Пенсійний фонд України роз’яснив, як визначається вік виходу на пенсію за віком жінок, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (особливо шкідливими та важкими), та не мають повного пільгового стажу роботи

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (в редакції Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII, який набув чинності з 01.04.2015) визначено право на пенсію за віком на пільгових умовах. Зокрема, таку пенсію надають за Списками № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 при досягненні певного віку та наявності трудового та пільгового стажу роботи.

Зокрема, жінкам, які не мають повного пільгового стажу роботи, але набули не менше половини пільгового стажу, передбачено зменшення пенсійного віку.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, пенсійний вік жінки 1964 року народження — 60 років. Тому, за наявності права на зменшення пенсійного віку на 4 роки, вік виходу на пенсію жінки, яка народилася 1964 року, становить 56 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23271

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96984

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4871

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19365

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
52115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді