Не забудьте оформити заключний акт за результатами періодичних медоглядів!

Держпраці наголосила на необхідності оформлення заключного акта за результатами періодичних медичних оглядів. Дізнайтеся, яким органам ви зобов’язані надати копію цього акта.

Роботодавець зобов’язаний організувати власними коштами лабораторні дослідження умов праці, за яких виявляють шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу, аби визначити категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медогляду.

Буває так, що працівники відмовляються проходити медогляд. Як в такому випадку діяти роботодавцю — підкаже експерт.

За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) комісія з проведення медичних оглядів ЛПЗ оформлює заключний акт за встановленою формою, який складається у шести примірниках, згідно з п. 2.17 наказу МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246 «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів певних категорій».

Скачатизаключний акт

Не забудьте оформити заключний акт за результатами періодичних медоглядів Чи знаєте ви скільки років потрібно зберігати заключний акт?

Після погодження заключного акта один його примірник залишається в ЛПЗ, що проводив медогляд, один надається роботодавцю, ще один – представнику профспілкової організації або уповноваженій працівниками особі.

Не забудьте оформити заключний акт за результатами періодичних медоглядів Кому ще потрібно надавати заключний акт, дізнайтеся зі статті з Довідника Медичні огляди працівників: для чого та як проводити

Пам’ятайте!

Якщо ви не надасте заключний акт відповідним органам і цей факт буде встановлено під час перевірки, — чекайте штаф!

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
3540

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
131260

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
17078

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
35361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді