Президент України підписав Закон «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» № 2211-VIII, ухвалений Верховною Радою України 16 листопада 2017 року.
Законом передбачено, що 25 грудня – Різдво Христове, так само, як і 7 січня, буде неробочим днем.
Крім того, 1 травня, День міжнародної солідарності трудящих, відтепер буде називатися День праці. Як і раніше, це святковий і неробочий день.
Натомість 2 травня втратило свій статус святкового дня.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
СКАЧАТИ ЗАКОН
Читайте також: На новорічні свята 2018 українці матимуть змогу відпочивати по три дні
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець