Верховна Рада України прийняла за основу проект Трудового кодексу

На засіданні парламенту 5 листопада 2015 року 258 народних депутатів підтримали рішення прийняти за основу проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658). Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та інших міжнародно-правових актів

На засіданні парламенту 5 листопада 2015 року 258 народних депутатів підтримали рішення прийняти за основу проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658).

Проектом пропонується визначити основні принципи правового регулювання трудових відносин, виписано характеристики умов праці, зокрема, шкідливі та небезпечні умови праці, особливий характер праці, легка праця неповнолітніх, роз'їзний характер праці, польові умови праці, прописано порядок оприлюднення державними органами норм законодавства про працю, а також осучаснено положення, зміни до яких вносилися протягом останнього року, а це гарантії мобілізованих, відпустки матерям дітей інвалідів підгрупи А І тощо.

Проект Кодексу доповнено положеннями щодо:

  • правонаступництва у трудових відносинах;
  • призупинення трудових відносин;
  • припинення трудових відносин з підстави настання надзвичайних обставин, що перешкоджають продовженню трудових правовідносин;
  • умов праці;
  • підсумованого обліку робочого часу;
  • компенсаційної виплати (допомоги) на оздоровлення при наданні щорічної відпустки;
  • права на репатріацію та гарантій і компенсацій працівникам у разі їх репатріації.

Окремою главою визначено норми щодо професійної (службової) кар'єри, до яких віднесено питання стажування працівників, кадровий резерв, конкурсний відбір працівників; збільшення терміну щорічної відпустки до 28 днів тощо.

Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та інших міжнародно-правових актів, зокрема Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21327

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді