Увага шахраї!

Держпраці попереджає бізнес про випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом держінспекторів.  Вони начебто мають перевірити укладання трудових договорів та оплату праці найманих робітників. Погрожуючи величезними санкціями, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Про ці події повідомили територіальні підрозділи Держпраці у  Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях.

Зверніть увагу! Під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки саме цього роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію.

Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Підприємець має право не пустити осіб, що прийшли для перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

У разі виникнення підозри слід звертатися до поліції або органів Держпраці.

Нагадуємо, що на порталі "Служби охорони праці" можна ознайомитися з повним переліком штрафів для підприємців.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Свіжий номер видання «Довідник спеціаліста з охорони праці»

Читайте у свіжому номері 12/2018 видання «Довідник спеціаліста з охорони праці» про нове у законодавстві, протипожежні правила під час новорічних та різдвяних свят, домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні. Також у номері: тест, відповіді на запитання, офіційні роз’яснення та багато іншої корисної інформації.
2931

Уряд послабив тиск контролюючих органів на бізнес

24.05.2017 в Кабінеті Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку та Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбувся черговий «Дерегуляційний день». Результатом якого стало послаблення тиску контролюючих органів на бізнес.
3583

Увага! 30.05.2017 втратили чинність 122 нормативних акта з охорони праці

Опублікувано в № 42 Офіційного вісника України (30.05.2017) наказ Міністерства соціальної політики України від 10.04.2017 № 592 «Про визнання такими, що не застосовуються на території України, деяких нормативно-правових актів СРСР». Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7922