Держпраці і ДФС провели нараду щодо удосконалення механізму контролю за легалізацією зайнятості і заробітної плати

Держпраці та ДФС  обговорили питання про взаємодію на спільній селекторній нараді, що проводилася 26.01.2017.

Голова Держпраці висловив своє бачення співпраці та окреслив основні завдання для міжвідомчих робочих груп, до складу яких увійшли спеціалісти Держпраці, ДФС та інших контролюючих органів та органів місцевого самоврядування.

Роман Чернега також повідомив учасників наради, що у Держпраці підготовлено перелік проектів нормативних актів, які регулюють питання проведення перевірок  щодо додержання законодавства про працю. Розглядається питання про підписання угоди про співробітництво між відомствами, що змушуватиме бізнес серйозніше ставитися до своїх зобов’язань як роботодавця.

Проводиться також активна роз’яснювальна робота з підприємцями щодо законодавчих змін та інформування громадськості про урядову політику із захисту трудових прав працівників, недопущення порушення законодавства про працю, гарантій виплати мінімальної заробітної плати, проведення широкої кампанії в ЗМІ проти нелегального працевлаштування.

Голова Держпраці закликав учасників наради повідомляти результати перевірок міграційній службі, якщо будуть встановлені факти використання праці іноземних громадян без належного їх оформлення. Звертаючись до спеціалістів територіальних органів Держпраці, він зауважив, що інспектори повинні з’ясовувати, чи працюють робітники повний робочий час, будучи оформленими на неповний, чи оплачується їм надурочна робота або у вихідні дні.

Роман Чернега підкреслив, що пріоритетним у роботі інспекторів має бути не накладення санкцій на підприємця, а проведення роз’яснювальної роботи, превентивних заходів. Водночас, очільник Держпраці наголосив на профілактиці проявів корупції серед працівників. Також він акцентував увагу колег на тому, що вже зафіксовано непоодинокі факти, коли до підприємців під виглядом інспекторів приходять шахраї і вимагають кошти, а тому просив попереджати про це бізнес.

Нагадуємо, що ознайомитися з повним переліком штрафів для підприємців, які порушують законодавство про працю, можна ТУТ.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
68292

Гігієнічна класифікація умов праці

Чим оптимальні умови праці відрізняються від допустимих? У чому різниця між шкідливими та небезпечними умовами праці? Детальніше про гігієнічну класифікацію умов праці — у статті.
19536

Інструкція з охорони праці для кур’єра

Інструкція з охорони праці для кур’єра є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для кур’єра при виконанні робіт згідно з його обов’язками.
3075

Як використовувати пневмоінструмент безпечно

Дізнайтеся про вимоги з охорони праці під час застосування пневматичного інструменту, зокрема яких заходів вжити перед початком роботи з ним та як безпечно проводити самі роботи.
98

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді