Держпраці і ДФС провели нараду щодо удосконалення механізму контролю за легалізацією зайнятості і заробітної плати

Держпраці та ДФС  обговорили питання про взаємодію на спільній селекторній нараді, що проводилася 26.01.2017.

Голова Держпраці висловив своє бачення співпраці та окреслив основні завдання для міжвідомчих робочих груп, до складу яких увійшли спеціалісти Держпраці, ДФС та інших контролюючих органів та органів місцевого самоврядування.

Роман Чернега також повідомив учасників наради, що у Держпраці підготовлено перелік проектів нормативних актів, які регулюють питання проведення перевірок  щодо додержання законодавства про працю. Розглядається питання про підписання угоди про співробітництво між відомствами, що змушуватиме бізнес серйозніше ставитися до своїх зобов’язань як роботодавця.

Проводиться також активна роз’яснювальна робота з підприємцями щодо законодавчих змін та інформування громадськості про урядову політику із захисту трудових прав працівників, недопущення порушення законодавства про працю, гарантій виплати мінімальної заробітної плати, проведення широкої кампанії в ЗМІ проти нелегального працевлаштування.

Голова Держпраці закликав учасників наради повідомляти результати перевірок міграційній службі, якщо будуть встановлені факти використання праці іноземних громадян без належного їх оформлення. Звертаючись до спеціалістів територіальних органів Держпраці, він зауважив, що інспектори повинні з’ясовувати, чи працюють робітники повний робочий час, будучи оформленими на неповний, чи оплачується їм надурочна робота або у вихідні дні.

Роман Чернега підкреслив, що пріоритетним у роботі інспекторів має бути не накладення санкцій на підприємця, а проведення роз’яснювальної роботи, превентивних заходів. Водночас, очільник Держпраці наголосив на профілактиці проявів корупції серед працівників. Також він акцентував увагу колег на тому, що вже зафіксовано непоодинокі факти, коли до підприємців під виглядом інспекторів приходять шахраї і вимагають кошти, а тому просив попереджати про це бізнес.

Нагадуємо, що ознайомитися з повним переліком штрафів для підприємців, які порушують законодавство про працю, можна ТУТ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9201

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
15283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді