З 1 січня 2017 року роботодавці платитимуть більше за використання нелегальної праці

За повідомленням Держслужби України з питань праці 1-го січня 2017-го року набуває чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“.

Стаття 265 Кодексу законів про працю України передбачає застосування жорстких санкцій до юр. та фіз. осіб-підприємців, які користуються найманою працею, за ненадання можливості провести перевірку з питань дотримання законодавства про працю, перешкоджанню її проведенні у 3х-му розмірі мін заробітної плати, що визначена законом на час виявлення невідповідності (9600 грн).

Штраф становитиме 100х мін. заробітних плат (тобто 320000 грн), в тих випадках, якщо буде перешкоджання перевірці стосовно допущення до роботи без офіційного оформлення трудових відносин робітника. Такий самий штраф визначено для роботодавців, що оформлюють робітників на неповний робочий час, а отримують виконані роботи за повний робочий час, який встановлено на підприємстві. Та сама сума санкції чекає на роботодавців, що виплачують заробітну плату сплати єдиного внеску соцстрахування та податків. Роботодавець ще заплатить по 96000 грн за кожного робітника, щодо якого було скоєно порушення.

Якщо роботодавець порушить терміни оплати заробітної плати, інших виплат, що передбачені законами України про працю, більш е ніж на 1 міс або виплатить їх не в повному об’ємі, то розмір санкцій складатиме 9600 грн.

За невиконання мін. держгарантій в оплаті праці треба буде оплатити суму в 32000 грн за кожного робітника, до якого виявлено порушення.

Гарантії та пільги, які встановлені державою і передбачаються законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, обов’язкові для кожного роботодавця, якщо ж вони порушуються, то сума санкцій складатиме 32000 грн за кожного робітника, до якого виявлено порушення.

Інші вимоги трудового законодавства, що були порушені роботодавцем, будуть загрожувати штрафом у розмірі 3200 грн.

Повний перелік штрафів можна подивитись ТУТ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Свіжий номер видання «Довідник спеціаліста з охорони праці»

Читайте у свіжому номері 12/2018 видання «Довідник спеціаліста з охорони праці» про нове у законодавстві, протипожежні правила під час новорічних та різдвяних свят, домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні. Також у номері: тест, відповіді на запитання, офіційні роз’яснення та багато іншої корисної інформації.
2917

Уряд послабив тиск контролюючих органів на бізнес

24.05.2017 в Кабінеті Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку та Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбувся черговий «Дерегуляційний день». Результатом якого стало послаблення тиску контролюючих органів на бізнес.
3576

Увага! 30.05.2017 втратили чинність 122 нормативних акта з охорони праці

Опублікувано в № 42 Офіційного вісника України (30.05.2017) наказ Міністерства соціальної політики України від 10.04.2017 № 592 «Про визнання такими, що не застосовуються на території України, деяких нормативно-правових актів СРСР». Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7914